Kolekcja t shirt i polo BIELENIA z najlepszej bawełny na świecie Pima wyprodukowane w Ekwadorze przez Stefana Brandt.

Pima cotton

Wyjątkowe koszulki zrobione są z wyjątkowej bawełny, ale na co zwracać uwagę? Najlepsza bawełna pochodzi z gatunku barbadense co stanowi zaledwie 8% produkcji na świecie. Włókna bawełny barbadense występują w takich tkaninach jak bawełna egipska, bawełna Pima Cotton hodowana w Amerykach: Północnej i Południowej, Sea Island hodowanej na Karaibach. Bawełna PIMA (lac. Gossypium barbadense), to najlepsza na świecie bawełna organiczna. Bawełna ta pochodzi z biologicznie wolnych od wszelkich skażeń peruwiańskich plantacji o wyjątkowych standardach czystości uprawy. Dostawcy naszej bawełny uzyskali najwyższe certyfikaty dla bawełny organicznej m.in. GOTS (Global Organic Textile Standard) oraz Fair Trade. Dzięki swoim wyjątkowo długim włóknom (tzw. Extra Long Staple cotton) bawełnę PIMA można zaplatać w ekskluzywne przędze i wytworzyć najdelikatniejsze tkaniny bawełniane na świecie.

Włókna bawełny różnią się długością, która wynosi 2–4 cm. Z włókien krótkich i średniej długości powstaje około 90% bawełny produkowanej na świecie. Najdelikatniejsze tkaniny wytwarza się z włókien najdłuższych. Stefan Brandt kupuje najdłuższe włókno peruwiańskiej bawełny Pima Cotton z północnych nadbrzeży Peru. Klimat w regionie Piura jest najbardziej sprzyjający uprawie, która wymaga wilgoci w początkowych fazach rozwoju i suszy w okresie dojrzewania. Ten słoneczny, nadmorski region w północnej części kraju sprzyja wykształceniu unikalnych cech bawełny Pima Cotton.

Na plantacjach w Peru prawie wszystkie prace wykonywane są ręcznie jest to tradycja kontynuowana od 4 500 lat. W ten sposób unika się uszkodzenia długiego włókna bawełny. Mimo że maszyna jest szybsza zbiór ręczny jest korzystniejszy, ponieważ ludzie zbierają tylko naprawdę dojrzałe torebki nasienne. Wprawiony robotnik potrafi w ciągu dnia ręcznie zebrać 110 kg torebek. Peru jest jedynym krajem na świecie, w którym pick-up odbywa się ręcznie i na dużą skalę. W innych krajach zbiory bawełny odbywają się za pomocą maszyn. Zerwaną bawełnę prasuje się w duże bale, a następnie przy pomocy maszyny ze stalowymi grzebieniami wyczesuje się z niej pozostałości po torebkach nasiennych. Następnie produkt jest poddawany obróbce chemicznej, aby otworzyć włókna bawełny. Taki przemysłowy proces obróbki włókna zanieczyszcza bawełnę i niszczy nasze środowisko. Połączenie nasion, gleby i mikroklimatu sprawiło, że Peruwiańska Bawełna Pima o najdłuższym włóknie jest najdelikatniejsza na świecie. Kiedy bawełna jest odpowiednio zbierana i przetworzona, posiada wyjątkową jasność i miękkość w dotyku. Jest to prawie "naturalna" merceryzowana bawełna uważana za "jedwab Ameryki Południowej".

Włókno bawełny Pima Cotton jest bardziej higroskopijne niż inne włókna, dzięki czemu bardzo dobrze przystosowuje się zarówno do wilgotnego, jak i ciepłego klimatu. Koszule męskie , t shirt i polo wykonane z tego rodzaju bawełny są bardzo wygodne w okresie letnim. Materiał ten cechuje się lekkością. Doskonale nadaje się na wysokie temperatury, jest zwiewny i przepuszcza powietrze Pima Cotton ma włókno, które jest dłuższe i drobniejsze od pozostałych włókien co sprawia, że jest także najbardziej odporne i trwałe w użytkowaniu. T shirt bawełniany to produkt często noszony, który każdy powinien mieć w szafie w najlepszej jakości. Koszula jest niezwykle miękka i gładka, doskonale wygląda, pięknie pachnie i świetnie się pierze.

Prefit treatment

Luksusowe koszule, t shirt i polo pod marka Stefan Brandt są znane w branży odzieży męskiej przede wszystkim z ręcznego procesu produkcji oraz delikatnego procesu wykończenia materiału. Przędza bawełniana z Peru zostaje przetransportowana do fabryki Stefana Brandta w Ekwadorze gdzie odbywa się tkanie, barwienie i delikatny proces wykończenia materiału. Ekologiczny „prefittreatment”, to 15 stopniowy proces organicznej obróbki wstępnej - z wodą, parą i ciepłem, w zamkniętym systemie w temperaturze 130 ° C, bez użycia jakichkolwiek chemikaliów usuwa zanieczyszczenia z tkaniny. Włókna bawełny po takiej obróbce są naturalnie mocne, nie osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi. Przy całodziennym użytkowaniu koszuli nadal czujesz się świeżo bo materiał naturalnie oddycha jak również w znacznym stopniu unika interakcji z potem. Długie włókna około 4 cm bawełny Pima Cotton, splecione są w fantastycznie miękkie, przyjemne dla ciała i odporne na zagniecenia tkaniny. Proces ten zajmuje dodatkowo 1-2 tygodnie i zmniejsza zdolności produkcyjne, ale zapewnia autentyczną i unikalną jakość tkaniny.

To wykończenie tkaniny jest kluczową częścią, dzięki której koszule i T shirt są tak wyjątkowe. Polo koszula jest elastyczna bo włókna bawełny nie zostały uszkodzone podczas delikatnej obróbki ręcznej oraz pozostaje stabilna wymiarowo podczas całego cyklu życia. Wszystkie kolory nawet ciemne można prać w temperaturze 95 ° C bez ryzyka skurczenia się i wyblaknięcia. Techniki obróbki wstępnej reprezentują najwyższe standardy przyjęte przez Stefana Brandta oraz jego zaangażowanie na rzecz ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

Color fastness

Do barwienia bawełny Stefan Brandt stosuje najwyższej jakości barwniki reaktywne firmy Bezema ze Szwajcarii. Silne i trwałe wiązanie chemiczne pomiędzy barwnikiem reaktywnym i celulozą powoduje, że uzyskane wybarwienia posiadają doskonałą trwałość na czynniki mokre. Cząsteczka barwnika ma grupę reaktywną, która tworzy wiązanie chemiczne z grupą OH włókna celulozowego. Barwniki są testowane w Szwajcarii pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego i spełniają najwyższe wymagania normy OEKO-TEX 100.

Dzięki takiemu procesowi włókna bawełny Pima Cotton nie rozciągają się, szwy w koszulach, t shirt i polo nie skręcają się, a same włókna pozostają sprężyste i silnie. Wygładzona struktura takich włókien bawełny sprawia, że nasza skóra odczuwa je jako miękkie i delikatne. Połączenie najwyższej jakości szwajcarskich barwników Oeko-Tex z delikatnym procesem organicznej obróbki wstępnej sprawia że t shirt i polo Stefan Brandt są unikalnym produktem dla osób o wrażliwej skórze i alergików.

Manual technics

Każde ciało pod wpływem działających obciążeń ulega nieodwracalnemu odkształceniu lub ulega zniszczeniu przez co traci naturalne właściwości użytkowe. Miejscowe pola naprężeń niszczą materiał, ale można ich w dużej mierze uniknąć stosując delikatne techniki ręczne.Te ręczne techniki wiążą się z wysokimi kosztami i są czasochłonne, ale wyjaśniają wyjątkowość produktu pod względem elastyczności i stabilności formy.

Podstawową zasadą Stefana Brandta jest doskonała stabilność wymiarów tkaniny, aby zagwarantować klientom, że eleganckie koszule męskie i luksusowe , t shirt i polo nigdy nie stracą swojego kształtu i przez cały okres użytkowania pozostaną stabilne wymiarowo. Koszula męska jest elastyczna bez domieszki elastyny, bo włókna bawełny nie zostały uszkodzone podczas delikatnej obróbki ręcznej oraz pozostaje stabilna wymiarowo podczas całego cyklu życia. Powstała w takim procesie jedwabiście miękka bawełna Pima Cotton sprawia, że koszula delikatnie jak jedwab układa się do naszej sylwetki.

 

Męskie Polo i t-shirt z bawełny prima

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
* Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bielenia sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-503, ul. Żurawia 2/17; posługujący się NIP 701-08-08-701 w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl